Медіа

ПЛЕДЖ - сучасний та надійний захисник.

ПЛЕДЖ - сучасний та надійний захисник.

Уже другий рік поспіль ґрунтовий та страховий гербіцид Пледж 50, ЗП від ТОВ «Самміт-Агро Юкрейн» застосовують в Україні. Перший рік був пробним і препарат постачався у дуже обмеженій кількості, а вже у 2017 році гербіцид став доступним для великих господарств, і був застосований на площі до 100 тис. га.

Пледж 50, ЗП застосовували господарства з різних регіонів України у різних умовах: в різних ґрунтово-кліматичних зонах, з різними нормами, на різних культурах та після різних попередників. Весна 2017 року видалася нетиповою – холодною та затяжною, із сильними заморозками, шквальними зливами, що припали саме на період застосування гербіцидів на соняшнику й сої, - тож аналіз результатів застосування дав нам можливість виявити і краще зрозуміти сильні сторони препарату та його особливості.

Пледж 50, ЗП – це унікальний японський гербіцид для контролю дводольних бур’янів у посівах соняшника й сої. До його складу входить нова діюча речовина, що має механізм дії відмінний від більшості гербіцидів. Під дією світла та кисню

Пледж 50, ЗП впливає на процес фотосинтезу чутливих рослин, порушуючи утворення хлорофілу.

При ґрунтовому застосування препарату чутливі бур’яни не проростають, або ж одразу після сходів утворюють некрози та гинуть. При внесенні післясходово чутливі бур’яни отримують характерні опіки, що викликає їх неминучу загибель. Залежно від типу застосування, препарат здатен контролювати найбільш поширені та проблемні бур’яни, серед яких: амброзія полинолиста, канатник Теофраста, види гірчаків, дурман звичайний, лобода біла, паслін чорний, нетреба звичайна та багато інших.

Пледж 50, ЗП  - це єдиний препарат, що дуже добре спалює надземну масу берізки польової в посівах соняшника.

На перший погляд Пледж 50, ЗП видається унікальним, і це дійсно так. Проте для досягнення очікуваного результату агроному слід добре вивчити особливості продукту та правильно його застосувати. Препарат є надзвичайно технологічним і не допускає помилок у застосуванні. Тож, розібравшись в особливостях продукту, необхідно чітко розділити способи його застосування; страхове або ґрунтове внесення, - адже вони мають значні відмінності.


ҐРУНТОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛЕДЖ 50, ЗП НА СОНЯШНИКУ

Пледж 50, ЗП  - це контактний гербіцид, що зберігається на поверхні ґрунту та не промивається опадами. Потрапляючи на поверхню ґрунту, він створює захисний екран та перешкоджає проростанню бур’янів. Отже, для ефективної дії препарату необхідно витримати декілька умов, ключовими з яких є: якість підготовки ґрунту, наявність вологи, гранулометричний склад та вміст гумусу в ґрунті.

 1. Підготовка ґрунту. Ґрунт повинен бути підготовлений максимально якісно, не допускається наявність грудок, котрі негативно впливають на розподілення препарату по поверхні ґрунту. Також не рекомендується проводити рихлення міжрядь після застосування препарату, що може спричинити пошкодження захисного екрану.
 2. Наявність вологи. Для активації препарату необхідна достатня кількість вологи у верхньому шарі ґрунту або випадання достатньої кількості опадів.
 3. Гранулометричний склад та вміст гумусу. На більш важких ґрунтах та ґрунтах із підвищеним вмістом гумусу слід застосовувати максимально рекомендовану норму витрати препарату.

Для контролю злакових бур’янів та розширення спектру дії проти дводольних бур’янів ми рекомендуємо робити бакові суміші із препаратами, що ефективні проти злакових бур’янів. Застережень по сумісності із існуючими на ринку України гербіцидами немає. Єдиним виключенням є препарати, що містять ацетохлор. З такими препаратами потрібно бути дуже обережними.  Слід зауважити, що Пледж 50, ЗП не потрібно заробляти в ґрунт ні при самостійному застосуванні, ні при внесенні в суміші з іншими гербіцидами.

При застосуванні в якості ґрунтового гербіциду Пледж 50, ЗП  в рекомендованих нормах та при дотриманні технології застосування не проявляє фітотоксичності на соняшнику. Єдине застереження – ми не рекомендуємо застосовувати препарат на важких глинистих ґрунтах або на ділянках, де можливе застоювання води.

Особливості застосування та типові помилки при ґрунтовому внесенні:

 1. Застосування спільно із препаратами на основі ацетохлору. В умовах сильного зволоження були прояви фітотоксичності.
 2. Рекомендація: слід уникати застосування Пледж 50, ЗП із «ацетохлором» на легких супіщаних ґрунтах та на важких ґрунтах, де можливе застоювання води.

 3. Заробка в ґрунт.  Ми не рекомендуємо заробляти Пледж 50, ЗП в ґрунт. Це призводить до пересихання верхнього шару та порушення гербіцидного екрану. Пледж 50, ЗП найкраще застосовувати одразу після посіву на добре підготовлений ґрунт. Коли прогнозується засушлива погода, до бакової суміші слід додавати ґрунтовий адьювант РоуБек.
 4. Контроль падалиці. Пледж 50, ЗП не контролює сходи озимого ріпаку, кукурудзи та пшениці.

СТРАХОВЕ ЗАСТОСУВАННЯ ПЛЕДЖ 50, ЗП НА СОНЯШНИКУ

Пледж 50, ЗП - це один із небагатьох препаратів, які можна застосовувати під час вегетації соняшнику проти однорічних дводольних бур’янів, і єдиний препарат, що ефективно контролює берізку польову в посівах звичайного соняшнику. Цей препарат не лише спалює пророслі бур’яни, а й має ґрунтову дію, таким чином подовжуючи захисний період. Для отримання доброго результату потрібно витримати декілька умов його застосування, а саме: фаза розвитку соняшнику, фаза розвитку бур’янів та сумісність з іншими препаратами.

 1. Фаза розвитку соняшнику. Це ключове питання. На момент застосування Пледж 50, ЗП соняшник повинен знаходитися у фазі 2-4 повністю розвинених справжніх листків, допустима фаза 6 справжніх листків.
 2. Фаза розвитку бур’янів. Для досягнення максимального гербіцидного ефекту бур’яни на момент обробки препаратом Пледж 50, ЗП повинні знаходитися в фазі сім’ядолі - 1 пара листків. І лише берізку польову Пледж 50, ЗП може спалювати в розмірі до 20 см.
 3. Сумісність з іншими препаратами. Слід пам’ятати, що при страховому використанні, Пледж 50, ЗП не можна застосовувати в бакових сумішах із іншими пестицидами, ад’ювантами, добривами чи стимуляторами росту.

Пледж 50, ЗП при обробці по вегетації соняшнику за дотримання технології застосування не має негативного впливу на подальший розвиток соняшнику та його урожайність, проте в перші 2-3 тижні після застосування на перших листках, на які потрапив препарат, завжди помітні характерні сліди у вигляді дрібних некрозів. Інколи у агрономе це може викликати стурбованість, проте переживати не варто - соняшник швидко відновиться, адже точка росту лишається неушкодженою, і вже через 2-3 тижні соняшник знаходиться в доброму стані, а поле стоїть чистим від бур’янів. Тож, вигоди від застосування Пледж 50, ЗП завжди переважають можливі ризики.

Особливості застосування та типові помилки при страховому використанні

 1. Повторне застосування Пледж 50, ЗП після ґрунтових гербіцидів. В разі «неспрацювання» гербіцидів, ми не рекомендуємо застосовувати Пледж 50, ЗП після препаратів на основі ацетохлору. Після сильних опадів можлива реактивація ацетохлору, і, в такому разі, соняшник отримає подвійну гербіцидну дію, що призведе до значного пошкодження посівів.
 2. Критично низькі температури. Заборонено застосовувати Пледж 50, ЗП на полях, що постраждали від заморозків або коли прогнозується їх настання через декілька днів після внесення.
 3. Фаза розвитку соняшнику. Соняшник краще переносить застосування в більш пізні строки, ніж у ранні. При нерівномірних сходах є ризик, що частина рослин буде знаходитися у фазі сім’ядолі або не повністю розвиненої першої пари листків. Такі рослини будуть знищені, чи суттєво постраждають. Рекомендація: робити обробку пізніше - фаза розвитку соняшнику 4 – 6 листків.
 4. Контроль лободи білої. Ефективний контроль можливий у фазу сім’ядолі- перша пара у лободи, у більш пізніх фазах можливий контроль лише за оптимальної погоди і поки лобода не створила захисний восковий шар.
 5. Контроль падалиці. Пледж 50, ЗП не контролює сходи падалиці озимого ріпаку та зернових колосових культур.