Медіа

РЕКОМЕНДАЦІЇ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ЩОДО ЗАХИСТУ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕГЕТАЦІЇ

РЕКОМЕНДАЦІЇ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» ЩОДО ЗАХИСТУ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ПІСЛЯ ВІДНОВЛЕННЯ ВЕГЕТАЦІЇ

Незважаючи на календарну весну, погодні умови поточного сезону відзначаються морозною погодою та сніжними опадами по всій території України. Накопичення вологи у ґрунті суттєво вплине на поширення та розвиток хвороб. В таких умовах, особливу увагу слід звернути на моніторинг розвитку кореневих гнилей, борошнистої роси та септоріозу, які уражують рослини ще з осені і можуть розвиватися в прохолодний ранньовесняний період, а також взимку. При високому інфекційному фоні, що накопичився з осені, доцільно приділити увагу, перш за все, ранньому захисту посівів від хвороб.

                       КОНТРОЛЬ ХВОРОБ


Коли довгий час стоїть прохолодна погода, найкращим рішенням є застосування фунгіцидів, які працюють при понижених температурах. ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує інноваційний японський фунгіцид ЮТАКА, СЕ. Особливістю препарату є те, що препарат добре працює у широкому діапазоні температур та починає діяти за понижених температур (+5°….+7°С).

Норма застосування ЮТАКА, СЕ для захисту зернових культур залежить від виду хвороб, інтенсивності їх розвитку та погодних умов. Проти борошнистої роси рекомендована норма внесення 1,0 л/га, а проти кореневих гнилей та септоріозу – 1,2 л/га.

ЮТАКА, СЕ містить три діючих речовини, що належать до різних хімічних класів та мають різний механізм впливу на патоген, що суттєво покращує ефективність препарату та запобігає виникненню резистентності.

При невисокому рівні розвитку хвороб, а також на сортах, стійких до ураження хворобами, доцільно використовувати відомий системний фунгіцид ТОПСІН-М 500, КС, що високоефективний проти комплексу кореневих гнилей та починає працювати вже при t +5…+8°С. Препарат ефективний проти комплексу хвороб листя (борошниста роса, бура іржа, септоріоз) та хвороб колосу (фузаріоз колосу). Крім того, ТОПСІН-М 500, КС - один з найбільш економічно доцільних фунгіцидів. Норма витрати препарату: 1,2-1,4 л/га.

ЗАХИСТ ВІД СТРЕСІВ ТА БІОСТИМУЛЯЦІЯ РОСЛИН

Після сніжної зими та ранньовесняних заморозків, озима пшениця часто знаходиться в пригніченому стані. Рослини потрібно активувати, змусити їх потужно працювати, відновити листовий апарат та кореневу систему, закласти достатню кількість бічних пагонів.

Сприяти таким процесам можуть спеціальні активатори росту.

Для активації природних механізмів рослин після виходу пшениці із зимівлі ТОВ «САММІТ-АГРО ЮКРЕЙН» рекомендує застосувати інноваційний біостимулянт та біоактиватор ґрунту – АМАЛГЕРОЛ, ЕВ.

АМАЛГЕРОЛ, ЕВ - це унікальний продукт, який одночасно впливає на рослину, як стимулятор росту, та активує ґрунтову мікрофлору, що, в свою чергу, забезпечує краще поглинання кореневою системою макро- та мікроелементів.

Препарат підвищує імунітет рослин та їх стійкість до несприятливих умов навколишнього середовища. Продукт 100% природнього походження і сертифікований до використання в органічному землеробстві. Обробіток посівів біостимулянтом АМАЛГЕРОЛ, ЕВ рекомендується проводити разом із першою пестицидною обробкою. Норма застосування препарату в період кущення (ВВСН 20 – 30) - 2,0 - 3,0 л/га. Наступну обробку можна повторити спільно із фунгіцидами для захисту прапорцевого листа.