Каталог продукції

Актер - сорт з високою урожайністю та хлібопекарськими якостями, стійкістю до фузаріозу колоса, зимостійкістю та адаптивністю до умов вирощування.

Рослини заввишки 91см. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня-вищесередня, у польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 8,9 бала. Стійкість сорту до вилягання 8,8 бала. Стійкість до осипання 8,7 бала. Стійкість до посухи 8,3 бала. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньостиглий, достигає за 290 діб. Середня врожайність за роки випробування в зоні Полісся 55,9 ц/га. Прибавка до національного стандарту 6,0 ц/га. Маса 1000 зерен 43,1 г. Борошномельні та хлібопекарські показники сорту добрі та відмінні. Зерно містить 14,0 % білка, клейковини — 30,8 %, сила борошна — 314 о. а., об’єм хліба зі 100 г борошна — 1100 мл. Сильна пшениця.

Тип розвитку — озимий. Кущ — напівпрямостоячий, рослини середньої висоти. Прапорцевий листок має сильний восковий наліт на піхві і відсутнє або дуже слабке антоціанове забарвлення вушок. Соломина слабовиповнена з сильним восковим нальотом на верхньому міжвузлі та слабким опушенням опуклої поверхні верхнього вузла. Колос білого або солом’яно-жовтого кольору, циліндричної форми, нещільний, середньої довжини із сильним восковим нальотом, остюки і зубці – відсутні. Нижня колоскова луска: овальна, плече піднесене та вузьке, зубець середньо-зігнутий, короткий, опушення внутрішньої поверхні — сильне, зовнішньої — слабке. Зернівка червоного кольору, коротка, середньої ширини та крупності. Язичок — короткий, кіль на нижній квітковій лусці — наявний, вушка — гострі.