Каталог продукції

Двокомпонентний системний фунгіцидний протруйник для передпосівної обробки насіння зернових культур і сої проти комплексу хвороб.


Виробник: Август
Діюча речовина: тебуконазол, 60 г/л + тіабендазол, 80 г/л
Препаративна форма: концентрат суспензії

Характеристики:

тебуконазол належить до хімічної групи триазолів, тіабендазол - до групи бензимідазолів. Обидва компоненти проявляють профілактичну та лікувальну системну дію.

Тебуконазол пригнічує біосинтез ергостерину в мембранах клітин фітопатогенів, перешкоджає розвитку зовнішньої (тверда сажка, септоріоз, гельмінтоспоріоз) і внутрішньої (летюча сажка) інфекції насіння.

Тіабендазол порушує процес поділу клітинних ядер фітопатогенів. Він значно підсилює ефективність тебуконазолу проти збудників хвороб, які уражують кореневу систему (кореневі та прикореневі гнилі, снігова пліснява), основна маса яких перебуває на кореневих та пожнивних рештках у грунті.

Механізм дії препарату:

проникаючи в зернівки та пересуваючись у зародки насінин зернових культур, препарат знищує сажкові інфекції. Далі він пересувається до точок росту проростків, захищаючи сходи та кореневу систему молодих рослин від ураження рунтовими патогенами.

Віал® ТрасТ не тільки дезінфікує насіння, але й частково знезаражує грунт і рослинні рештки навколо них. Тому він незамінний у сучасних технологіях виробництва зерна з використанням мінімального та «нульового» обробітків грунту, а також у сівозмінах із насиченням зерновими культурами понад 50%, де утворюється високий інфекційний фон.

Протруйник пригнічує також листостеблову інфекцію на початкових етапах росту і розвитку рослин. Уведені до складу Віал® ТрасТ антистресові компоненти в мікрокількостях містять біологічно активні рослинні модулятори. Вони знижують можливий ретардантний ефект. Відзначено, що Віал® ТрасТ зміцнює імунітет рослин, підвищує схожість насіння та енергію його проростання, забезпечує дружні сходи та стимулює ріст рослин.

Швидкість і період захисної дії:

на насіннєву інфекцію препарат починає діяти вже через 2 - 4 години. Він захищає сходи та кореневу систему молодих рослин упродовж тривалого часу.

Рекомендації:

робочу рідину готують безпосередньо перед обробкою насіння. Потрібну кількість препарату Віал® ТрасТ розчинюють у невеликій кількості води і ретельно розмішують до утворення однорідної суспензії. Отриманий маточний розчин за постійного перемішування виливають у змішувальний бак протруювальної машини, заповненої на 1/3 місткості резервуара водою. Після отримання однорідної суспензії в бак за постійного перемішування доливають воду до повного об'єму і продовжують перемішування впродовж 15 хвилин.

Витрати робочої рідини: 

для обробки 1 т насіння потрібно використати не менше 10 л робочої рідини.

Регламент застосування:

КультураЗахворюванняНорма витрати препарату, л/т
Пшениця озимаЛетюча та тверда сажка, гельмінтоспоріозна і фузаріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння0,3 - 0,4
Ячмінь ярийЛетюча та тверда сажка, гельмінтоспоріозна і фузаріозна кореневі гнилі, пліснявіння насіння0,4 - 0,5
СояФузаріоз, аскохітоз, антракноз, сіра гниль, пліснявіння насіння0,4 - 0,5

Переваги:

  • ефективний проти широкого спектра хвороб;
  • стимулює ріст;
  • підвищує схожість та енергію проростання насіння;
  • антистресові компоненти унеможливлюють прояв ретардантного ефекту.
Рекомендована норма робочого розчину: 200-300 л