Каталог продукції

Поверхнево-активна речовина з клейкими властивостями, що використовується для обробки посівів ріпаку та гороху в передзбиральний період для зменшення розтріскування стручків, а також як прилипач для підвищення ефективності пестицидів.


Виробник: Arysta LifeScience
Діюча речовина: карбоксилатний стирол-бутадієновий кополімер, 450 г/л
Препаративна форма: емульсійний концентрат

Характеристики:

КультураСтадія росту культури, до якої може бути застосований Еластік із зареєстрованими пестицидами
ЗерновіПочаток колосіння
РіпакФормування 10% потенційних стручків
БобиПочаток формування стручків
ГорохПлаский стручок (тільки для неїстівних стручків)
Горох з їстівним стручкомПочаток формування стручків
Олійний льонУтворення 10% коробочок
Цукрові бурякиФаза 6 листочків
КартопляПочаток формування бульб
Яблуня, грушаРозмір плодів 5-10 мм

Рекомендації:

ЗАСТОСУВАННЯ У ЯКОСТІ СКЛЕЮВАЧА СТРУЧКІВ

На ріпаку препарат застосовують за 3-4 тижні до збирання врожаю, коли стручки ще мають світло-зелений колір і вигинаються до U- або V- подібної форми, не розтріскуючись. Горох обробляють у фазу росту, коли насіння гірке на смак. Для засмічених бур'янами посівів ріпаку рекомендується використовувати Еластік у нормі 0,5-0,7 л/га в композиціях із препаратами на основі гліфосату та глюфосинату амонію в їхніх рекомендованих нормах за 10-12 днів до збирання врожаю за умов вологості насіння 30-35%, але не вище 40% оскільки насіння може втратити товарну якість. Норма витрати робочого розчину за наземного обприскування становить 250-400 л/га, за авіаційного — 50-90 л/га.

Принцип дії препарату як склеювача стручків полягає у формуванні на обробленій поверхні рослини напівпроникної полімерної мембрани, котра дозволяє воді випаровуватись із поверхні стручка і одночасно запобігає проникненню вологи до тканин рослини. Отже, за рахунок еластичних властивостей та регуляції обміну вологи Еластік запобігає розтріскуванню стручків. На відміну від препаратів подібної дії, що належать до піноленової групи та виробляються з рослинного екстракту, Еластік є повністю синтетичним продуктом, що синтезується в контрольованих умовах, характеризується стабільною якістю і, відповідно, забезпечує стабільну ефективну дію.

На відміну від піноленів, для полімеризації Еластіку не потрібне денне світло, що є важливою перевагою у разі застосування препарату у передвечірній або вечірній час.

ЗАСТОСУВАННЯ У ЯКОСТІ ПРИЛИПАЧА

Еластік застосовується для покращення прилипання робочого розчину до поверхні рослин та для зменшення знесення робочого розчину під час обприскування. Препарат також рекомендується використовувати за умов дощової погоди.

Норми використання: Еластік застосовується при нормі 0,10% від загального об'єму робочої рідини за нормальних погодних умов та при нормі 0,14% за складних погодних умов.

Рекомендації щодо культур: Еластік може застосовуватися при максимальній концентрації 0,14% від робочої суміші на зазначених культурах до вказаної стадії росту з усіма зареєстрованими пестицидами при їх рекомендованих нормах внесення:

Регламент застосування:

КультураПризначенняНорма застосування, л/гаСпосіб застосування
Ріпак, горохЗапобігання розтріскуванню стручків0,8-1,0Наземне або авіаційне обприскування посівів за 3-4 тижні до збирання врожаю
Ріпак, горох (забур'янені посіви)Запобігання розтріскуванню стручків0,5-0,7Наземне або авіаційне обприскування в баковій суміші з гліфосатами за 10-12 днів до збирання врожаю

Переваги:

  • Забезпечує якісне покриття після однієї обробки
  • Знижує знесення робочого розчину під час обприскування та стікання з обробленої поверхні
  • Стійкий до змивання дощем вже через 30 хвилин
  • Забезпечує можливість отримання однорідно дозрілого насіння
  • Покращує ефективність десикантів при застосуванні у бакових сумішах
Рекомендована норма робочого розчину: 200-300 л