Каталог продукції

ОРАКУЛ® насіння – це унікальне комплексне рідке мікродобриво, розроблене компанією ДОЛИНА спеціально для обробки насіння польових, овочевих, декоративних культур, квітів, лучних та газонних трав, замочування живців винограду з метою їх вкорінення.
 
Тільки через чотири тижні після початку проростання рослина переходить на самостійне живлення з грунту. На початку розвитку насіння має потребу не тільки в будівельному матеріалі у вигляді макроелементів, але і в мікроелементах.

Передпосівна обробка насіння мікродобривом ОРАКУЛ® насіннязабезпечує рослину доступними елементами живлення, починаючи від самих ранніх фаз росту і розвитку. Завдяки присутності доступних мікроелементів, у насінні максимально активізуються ферментативні процеси. Обробка проводиться одночасно з засобами захисту рослин при протруюванні насіння.
ОРАКУЛ® насіння позитивно впливає на ріст та розвиток коріння через те, що його азот знаходиться в амонійній формі.
ОРАКУЛ® насіння містить фосфор, який відповідає за розвиток кореневої системи, зимостійкість озимої пшениці та стійкість посівів до вилягання. Рослини найбільш чутливі до нестачі фосфору в самому ранньому віці, коли його вміст в тканинах набуває максимального значення, а коренева система має низьку засвоюючу здатність. Нестача фосфору в цей період не може бути компенсована на більш пізніх етапах розвитку. В мікродобриві ОРАКУЛ® насіння фосфор знаходиться у складі органічної молекули, яка виступає в ролі хелатоутворювача та легко і швидко проникає в тканини. 
 
Калій в складі добрива стимулює схожість насіння і поділ клітин. Підвищені концентрації азоту грунту не засвоюються рослиною без калію, сірки, міді, марганцю та молібдену. 
 
Більшість металоферментів бере участь у синтезі різноманітних білків, що впливають на ростові процеси.
Завдяки бору гормони росту без перешкод транспортуються до точок росту. За гострої нестачі бору відмирають точки росту, пагони і корені. При дефіциті бору фермент, що окислює в рослинах феноли, стає занадто активним, роблячи їх дуже токсичними. Тому рослини гинуть на стадії проростка.
 
Цинк впливає на ріст рослин через його участь в синтезі ауксинів (гормонів росту). Нестача цинку пригнічує швидкість поділу клітин, що призводить до зовнішніх змін. Характерною рисою нестачі цинку є часткова затримка росту, а часто і повна зупинка росту.
Кількість міді в момент проростання корінців рослини зменшується і відновлюється тільки при переході на самостійне живлення. Тому рослини найбільш сприйнятливі до підживлення міддю на початковому етапі розвитку. Насіння, оброблене міддю, випереджає за темпами росту контрольні на 20%. В результаті рослини виявляються більш стійкими до перепадів температур і легше переносять ґрунтову посуху. При внесенні високих доз азотних добрив підсилюється потреба рослин у міді, що також сприяє загостренню симптомів мідної недостатності.
 
Марганець. Завдяки здатності переносити електрони він є каталізатором більшості ферментних комплексів, особливо тих, які беруть участь в диханні рослини. При марганцевому голодуванні відзначається слабкий розвиток кореневої системи рослин. Мідь та марганець попереджають зараження рослин хворобами. 
 
Всі метали в складі ОРАКУЛ® насіння схелатовані органічною сполукою – етідроновою кислотою, тому легко засвоюються насінням. Вона утворює високостійкі хелати з металами, а при її розкладанні утворюються легко засвоювані рослинами сполуки.
Добриво знаходиться в рідкому стані, при дотриманні умов зберігання не кристалізується, застосовується в широкому діапазоні температур, починаючи від +5оС.
Мікродобриво ОРАКУЛ® насіння містить пом'якшувач води. Тому використання протруювачів у жорсткій воді (підвищений вміст солей Ca2+ та Mg2+) разом із ОРАКУЛ® насіння не знижує їх ефективності. Солі жорсткості надійно зв'язуються компонентом препарату, при цьому не виникає помутніння робочої рідини. Повністю ліквідується небезпека утворення сульфату кальцію (гіпс), який може призвести до виходу з ладу протруювальної техніки.

ОРАКУЛ® насіння має потужний фізіологічний вплив на проростки, який:
  • підвищує енергію проростання насіння до 3-8%, особливо при обробці насіння з низькою масою 1000 насінин;
  • стимулює інтенсивний ріст кореневої системи, як наслідок сходи з'являються більш міцні, дружні та вирівняні, з оптимальною густотою стояння;
  • збільшує опір рослин до захворювань на 18-30%;
  • за рахунок більш розвиненої кореневої системи, робить рослини менш вразливими до посухи, нестачі елементів живлення, конкурентноспроможними до бур'янів та інших негативних факторів.  
  • Низька собівартість передпосівної обробки насіння має високу економічну ефективність даного технологічного прийому. Затрати на 1 гектар в залежності від культури складають 0,3-22,6 грн./га.