АГРОХІМІЧНА ЛАБОРАТОРІЯ

СІРКА У ЖИВЛЕННІ РОСЛИН

СІРКА У ЖИВЛЕННІ РОСЛИН

Єдиним вірним вирішенням проблеми збалансованого живлення рослин є розрахунок норм внесення органічних і мінеральних добрив на основі результатів проведення агрохімічного аналізу грунту та рослинної діагностики, що пропонує агрохімічна лабораторія Поділля-Агрохімсервіс.
У складі рослини сірка становить від 0,1 до 1 %. Річна потреба її для формування товарної і нетоварної продукції в різних рослин різна. Найбільше її споживають хрестоцвіті такі, як ріпак, капуста, гірчиця, у меншій кількості її потребують бобові культури – горох, соя, сочевиця і в кінці переліку знаходяться зернові злакові рослини. Винесення сірки з рослинною продукцією становить у середньому 10–30 кг/га, хоча іноді ця цифра може сягати більше 70 кг/га.
Схоже до мінералізованого азоту, сполуки сірки здатні промиватися у нижні горизонти грунту, втрачаючись щороку в кількості до 40 кг/га. Надзвичайно помітно це на грунтах легкого гранулометричного складу з низьким вмістом гумусу.
Тому під час аналізу грунту варто відбирати проби не лише з орного шару, а значно глибше та враховувати насиченість грунту сульфатіонами на глибині проникнення кореневої системи.
Тепер, для отримання очікуваного урожаю, необхідно буде лише дотриматися 4 правил, які полягають в оптимізації форм, доз, строків та способів внесення необхідних добрив. То ж не нехтуйте знаннями та запропонованими вам порадами, приймайте правильні рішення і навчайтеся не на своїх помилках.